W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

listopad 2014

Prawo spadkowe - podstawowe pojęcia

prawo spadkowe, radca prawny, usługi prawne, kancelaria

Prawo spadkowe - podstawowe pojęcia

Śmierć bliskiej osoby zawsze rodzi bardzo wiele pytań dotyczących jej majątku. Komu przysługuje prawo do spadku? Na jakich zasadach należy przeprowadzić podział majątku? Czy spadek podlega opodatkowaniu? Odpowiedzi na wszystkie wątpliwości zawarte są w prawie spadkowym, a w ich rozwianiu pomoże kancelaria prawna. Przyjrzyjmy się kilku podstawowym pojęciom, z którymi każdy z nas zetknie się podczas postępowania spadkowego.SPADEKPod tym pojęciem należy rozumieć ogół cywilnych i majątkowych praw zmarłego, natomiast spadkiem nie są majątkowe prawa i obowiązki, które...

Czytaj dalej

Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1