W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

kwiecień 2015

Jak wygląda zawód adwokata?

prawo, kancelaria, prawnik

Jak wygląda zawód adwokata?

Wykonywanie profesji adwokata jest dalej prestiżowym zajęciem, co z pewnością przyciąga rzesze potencjalnych adwokatów na uczelnie. Zawód ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród studentów niemalże od zawsze. Jednak ma to ze sobą minusy dla żaków - chętnych na studiowanie prawa jest bardzo wielu, studia są uznawane za dość ciężkie, głównie ze względu na zakres materiału jaki trzeba opanować oraz na długi nauki przed uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu.Jak zostać prawnikiem?Aby zostać adwokatem należy przede wszystkim skończyć prawo na jednej...

Czytaj dalej

Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1