W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

Mecenas.biz
50-046 Wrocław, ul. Świebodzka 4a/5
Polska,
Telefon: +48 609 000 099 Fax:
W obiektywie

prawo

usługi prawnicze

kancelaria

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

Rozpad małżeństwa niesie zazwyczaj ze sobą wiele poważnych trudności. Dotyczy to między innymi kwestii majątkowych oraz opieki nad dziećmi. W celu uniknięcia dodatkowych kłopotów należy przygotować się właściwie do procesu.

Podstawowym krokiem, który należy wykonać w celu uzyskania rozwodu, jest złożenie odpowiedniego pozwu w sądzie. Sprawy rozwodowe nie są łatwe, dlatego już na etapie przygotowywania dokumentów warto poprosić o pomoc prawnika. Dobrze sporządzony pozew powinien zawierać dane obu stron, żądanie rozwodu bez orzekania o winie lub z winy jednego z małżonków, dane ewentualnych świadków oraz uzasadnienie.

W czasie sprawy o rozwód należy spodziewać się pytań dotyczących wzajemnych relacji małżonków, stanu ich małżeństwa lub sytuacji majątkowej. Celem sądu jest ustalenie, czy pozew jest uzasadniony i czy na pewno nie ma możliwości zachowania małżeństwa.

Przed sprawą rozwodową warto także ustalić z małżonkiem szczegóły dotyczące podziału majątku oraz opieki nad dziećmi. Takie problemy zawsze najlepiej jest rozwiązać na zasadzie ugody. Jeśli małżonkowie są w stanie zawrzeć porozumienie dotyczące podziału majątku, wystarczy wizyta u notariusza i sporządzenie odpowiedniej umowy. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Oczywiście ugoda nie zawsze jest możliwa. W takim przypadku można złożyć w sądzie wniosek o podział majątku. Małżonkowie, którzy posiadają dzieci, powinni przedstawić sądowi także plan dotyczący opieki nad dziećmi. Najlepiej, żeby został on również sporządzony wspólnie i w porozumieniu.

Odpowiednie przygotowanie się do sprawy rozwodowej, między innymi zawarcie porozumienia dotyczącego kwestii majątkowych i opieki nad dziećmi, może znacznie przyspieszyć całą sprawę oraz oszczędzić obu stronom poważnego stresu, dlatego pomimo konfliktów warto współpracować ze współmałżonkiem. Skontaktuj się z kancelarią już dziś

Opublikowany przez Jarosłąw Unger | 2014/08/16


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1