W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

W obiektywie

prawo

usługi prawnicze

kancelaria

Jak ubiegać się o odszkodowanie za granicą?

Wypadki są czymś zupełnie normalnym i mogą zdarzyć się każdemu z nas. Zwykle po takim zdarzeniu odczuwamy pewne straty np. materialne. Na pewno chcemy uzyskać w takiej sytuacji solidne odszkodowanie, dlatego wcześniej podpisujemy umowę z firmą ubezpieczeniową. Sprawa wygląda jednak nieco inaczej, jeśli do wypadku doszło za granicą. Często nie wiemy wtedy, jak poradzić sobie z taką sytuacją i czy w ogóle możemy ubiegać się np. o odszkodowanie w Austrii. Na szczęście z łatwością odpowiemy sobie na to pytanie.
Zanim jednak dojdzie do wypadku, spróbujmy się przed nim w pewnym stopniu zabezpieczyć. Jeśli wyjeżdżamy za granicę i planujemy spędzić tam większą ilość czasu, wykupmy dla siebie ubezpieczenie danego kraju. Na pewno poczujemy się wtedy znacznie pewniej i bezpieczniej. Gdy jednak już doszło do wypadku, z pewnością dostaliśmy informacje od swojej firmy ubezpieczeniowej. Często zdarzy się tak, że taka firma zaproponuje nam znacząco zaniżone odszkodowanie, aby po prostu na nas nie wydawać zbyt dużo pieniędzy. Nie powinniśmy się jednak zgadzać na takie warunki. Jeśli nie wiemy, jak walczyć o swoje prawa, z pomocą przyjdzie nam Specjalista od odszkodowań, rozwodów i prawa cywilnego Tomasz Klimek To do niego udają się ludzie, którzy nie tylko chcą załatwić rozwód w Austrii, ale także osoby mające problemy ze swoją firmą ubezpieczeniową. Gdy skorzystamy z pomocy adwokata, on na pewno dobrze nam doradzi i pomoże nam zdobyć solidną rekompensatę.
Ubiegajmy się więc o swoje prawa nawet wtedy, gdy nie znajdujemy się w swoim kraju. Po wypadku należy nam się odszkodowanie, jeśli od lat płacimy za swoje ubezpieczenie od wypadków. W tym i innym przypadki z pomocą przyjdzie adwokat Tomasz Klimek z Wiednia

Opublikowany przez Klemens Dwornicki | 2016/02/02


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1