W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

Adwokat Tomasz Gaj
40-058 Katowice, Marii Skłodowskiej-Curie 30/3
Polska,
Telefon: +48 32 797 19 40 Fax:
Rechtsanwalt Tomasz Gaj
1010 Wien, Kärntner Ring 12
Austria,
Telefon: +43 (1) 355 20 95 Fax: +43 (1) 355 20 95-99
Rechtsanwalt Tomasz Gaj
D-40472 Düsseldorf, Kanzlerstraße 8
Germany,
Telefon: +49 211 94 25 99 99 Fax: +49 211 94 25 99 99 9
W obiektywie

prawo

kancelaria

prawnik

Jak wygląda zawód adwokata?

Wykonywanie profesji adwokata jest dalej prestiżowym zajęciem, co z pewnością przyciąga rzesze potencjalnych adwokatów na uczelnie. Zawód ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród studentów niemalże od zawsze. Jednak ma to ze sobą minusy dla żaków - chętnych na studiowanie prawa jest bardzo wielu, studia są uznawane za dość ciężkie, głównie ze względu na zakres materiału jaki trzeba opanować oraz na długi nauki przed uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu.

Jak zostać prawnikiem?

Aby zostać adwokatem należy przede wszystkim skończyć prawo na jednej ze specjalizacji, a następnie zdać aplikację adwokacką. Wtenczas kandydat posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego trudnego zawodu. Jak wiadomo, swoją pracę wykonuje on przede wszystkim w kancelarii, jednak nie pracuje w oparciu o umowę na stałe, gdyż jego zawód należy do tak zwanych wolnych zawodów. Głównym zadaniem adwokata jest reprezentowanie interesów swojego klienta przed sądem. Prowadzenie każdej sprawy zaczyna od przygotowania odpowiedniej dokumentacji, zajmuje się również udzielaniem wszelkich porad prawniczych, a następnie występuje jako reprezentant, a nawet pełnomocnik swego klienta w sądzie. Adwokat może pracować zarówno na zlecenie osoby wytaczającej proces, jak i na zlecenie osoby, przeciwko której toczy się postępowanie.

Minusy i plusy pracy

Zostanie prawnikiem jest z punktu finansowego bardzo korzystne, gdyż jest to powszechnie dobrze opłacana profesja. Jednak ceną dobrych zarobków jest ogrom wiedzy jaki trzeba sobie przyswoić, a także fakt, że trzeba ją poszerzać przez cały okres wykonywania zawodu. To, ile zarabia adwokat Niemcy zależy przede wszystkim od doświadczenia, jakim dysponuje, miejscowością w której wykonuje swoją profesję oraz tym, jakie są jego kwalifikacje.

Predyspozycje do wykonywania zawodu

Widoki na zostanie prawnikiem na pewno posiadają osoby, które interesują się wydarzeniami na świecie, historią czy polityką. Przy tego rodzaju profesji warto jest mieć dobrze wyćwiczoną pamięć, a także znać jeden język obcy.

Opublikowany przez Jarosłąw Unger | 2015/04/13


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1