W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

kancelaria

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

(...) Sprawy spadkowe, czy też Sprawy o podział majątku to kwestie niezwykle złożone i czasami wręcz skomplikowane. Jeśli kogoś te problemy dotykają, musi znaleźć odpowiedniego specjalistę, który się zna na zawiłościach spadkowych i po prostu pomoże nam w skomplikowanych sytuacjach. Oferty typu: adwokat sprawy rodzinne Wrocław czy adwokat we Wrocławiu z pewnością zainteresują wszystkich, którzy poszukują fachowca od spraw spadkowych czy rodzinnych właśnie. Sprawy o podział majątku czasami mogą toczyć się latami i rzeczywiście jest (...)

Czytaj dalej

Kancelaria prawna we Wrocławiu

adwokat, kancelaria, mecenas, notariusz, papuga, prawnik, prawo, usługi prawnicze

Kancelaria prawna we Wrocławiu

(...) szeroko rozumianymi zagadnieniami z dziedziny prawa, co skutkuje tym, że takie firmy potrzebują pomocy z zewnątrz, Problem ten jest szczególnie widoczny na zachodzie Polski. Jest wiele firm, które oferują usługi (...)

Czytaj dalej

Doradztwo prawne z BSO

kancelaria, notariusz, prawnik, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

Doradztwo prawne z BSO

(...) Świat zmienia się niezwykle dynamicznie. Wszystko idzie bardzo, ale to bardzo szybko "do przodu". W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już fakt, że własny biznes otwierają coraz to młodsze osoby i często to właśnie osoby mające zaledwie dwadzieścia kilka lat, (...)

Czytaj dalej

Jak ubiegać się o odszkodowanie za granicą?

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Jak ubiegać się o odszkodowanie za granicą?

(...) Wypadki są czymś zupełnie normalnym i mogą zdarzyć się każdemu z nas. Zwykle po takim zdarzeniu odczuwamy pewne straty np. materialne. Na pewno chcemy uzyskać w takiej sytuacji solidne odszkodowanie, dlatego wcześniej podpisujemy umowę z firmą ubezpieczeniową. Sprawa wygląda jednak nieco inaczej, jeśli do wypadku doszło za granicą. Często nie wiemy wtedy, jak poradzić sobie z taką sytuacją i czy w ogóle możemy ubiegać się np. o odszkodowanie w Austrii. Na szczęście z łatwością odpowiemy sobie na to pytanie.Zanim jednak dojdzie do wypadku, spróbujmy się przed nim w (...)

Czytaj dalej

Jak wygląda zawód adwokata?

kancelaria, prawnik, prawo

Jak wygląda zawód adwokata?

(...) Wykonywanie profesji adwokata jest dalej prestiżowym zajęciem, co z pewnością przyciąga rzesze potencjalnych adwokatów na uczelnie. Zawód ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród studentów niemalże od zawsze. Jednak ma to ze sobą minusy dla żaków - chętnych na studiowanie prawa jest bardzo wielu, studia są uznawane za dość ciężkie, głównie ze względu na zakres materiału jaki trzeba opanować oraz na długi nauki przed uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu.Jak zostać prawnikiem?Aby zostać adwokatem należy przede wszystkim skończyć prawo na jednej ze specjalizacji, a następnie zdać aplikację adwokacką. Wtenczas kandydat posiada odpowiednie kwalifikacje do (...)

Czytaj dalej

Prawo spadkowe - podstawowe pojęcia

kancelaria, prawo spadkowe, radca prawny, usługi prawne

Prawo spadkowe - podstawowe pojęcia

(...) Śmierć bliskiej osoby zawsze rodzi bardzo wiele pytań dotyczących jej majątku. Komu przysługuje prawo do spadku? Na jakich zasadach należy przeprowadzić podział majątku? Czy spadek podlega opodatkowaniu? Odpowiedzi na wszystkie wątpliwości zawarte są w prawie spadkowym, a w ich rozwianiu pomoże kancelaria prawna. Przyjrzyjmy się kilku podstawowym pojęciom, z którymi każdy z nas zetknie się podczas postępowania (...)

Czytaj dalej

Czym zajmuje się adwokat ?

kancelaria, notariusz, radca prawny

Czym zajmuje się adwokat ?

(...) Prawo, które obowiązuje w naszym kraju, jest skomplikowane, dlatego w wielu sytuacjach można mieć problem ze zrozumieniem przepisów. Każdemu może także przytrafić się sytuacja, która zmusi go do stanięcia przed sądem. W takich przypadkach zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług eksperta Udzielaniem porad prawnych zajmują się adwokaci. Z ich usług można także skorzystać w innych okolicznościach, na przykład, gdy zachodzi konieczność wystąpienia przed sądem lub urzędem. Kancelaria adwokacka jest więc miejscem, do którego trzeba się udać w przypadku brania udziału w sprawie sądowej. (...)

Czytaj dalej

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

(...) Rozpad małżeństwa niesie zazwyczaj ze sobą wiele poważnych trudności. Dotyczy to między innymi kwestii majątkowych oraz opieki nad dziećmi. W celu uniknięcia dodatkowych kłopotów należy przygotować się właściwie do procesu.Podstawowym krokiem, który należy wykonać w celu uzyskania rozwodu, jest złożenie odpowiedniego pozwu w sądzie. Sprawy rozwodowe nie są łatwe, dlatego już na etapie przygotowywania dokumentów warto poprosić o pomoc prawnika. Dobrze sporządzony pozew powinien zawierać dane obu stron, żądanie rozwodu bez orzekania o winie lub z winy jednego z małżonków, dane ewentualnych świadków oraz uzasadnienie.W czasie (...)

Czytaj dalej

Czym jest nakaz zapłaty?

kancelaria, radca prawny, sprzeciw nakazu zapłaty, usługi prawnicze

Czym jest nakaz zapłaty?

(...) Na pewno ten temat zainteresuje każdego kto otrzymał takie pismo od sądu. Zatem jest to prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu zostaje przyspieszone postępowanie sądowe w sprawach o zapłatę należności. Przesłanką do nadania nakazu jest dochodzenie roszczeń pieniężnych na drodze postępowania sądowego. Nie może on być wydany w momencie, kiedy roszczenie finansowe jest bezpodstawne, okoliczności przytoczone przez składającego pozew budzą wątpliwości sądu lub też gdy miejsce pobytu pozwanego nie jest znane lub (...)

Czytaj dalej

Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1