W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

Kancelaria Prawna Malinowski Płachta i Wspólnicy sp.p.
02-606 Warszawa, ul. Antoniego Odyńca 35
Polska,
Telefon: 22 621 40 70 Fax: 22 621 31 68
W obiektywie

usługi

biznes

prawo

Kancelaria Prawna radców i adwokatów

Obsługa prawna prowadzona w ramach stałej pomocy prawnej kierowana jest do klientów, którzy z uwagi na zakres prowadzonej działalności wymagają świadczenia pomocy prawnej we wszystkich aspektach swojej działalności i w sposób ciągły. Kancelaria Prawna Malinowski Płachta & Wspólnicy oferuje w ramach stałej pomocy prawnej:

- opiniowanie i opracowywanie umów handlowych pod względem należytej ochrony interesów klienta oraz zgodności z prawem, a w szczególności zabezpieczeń zrealizowania umowy,
- zastępstwo procesowe przed organami administracji i sądami,
- przygotowywanie projektów umów, statutów, regulaminów i innych aktów prawnych dotyczących funkcjonowania i działania przedsiębiorstwa.

Gąszcz i wielki stopień skomplikowania polskich przepisów podatkowych i prawnych sprawiają, że coraz więcej firm jest zmuszonych do korzystania z wyspecjalizowanych usług adwokatów, radców prawnych czy doradców podatkowych. Pewne przedsiębiorstwa zatrudniają wręcz na stałe takich specjalistów, ponieważ realizowanie złożonych i skomplikowanych biznesów oraz zawieranie dużych transakcji wymaga stałego nadzoru sprawowanego przez adwokata, doradcę czy radcę.

Kancelaria prawnicza prowadzi obsługę przetargów publicznych. To niezwykle skomplikowana i złożona gałąź prawa, w której nasze biuro się specjalizuje. Rozległa mnogość przepisów i nierzadkie ich zmiany sprawiają, że rzeczywiście warto zlecić obsługę danej kwestii wyspecjalizowanej kancelarii prawniczej.

Kalkulowanie zleceń doraźnej pomocy prawnej realizowane jest w jednym z dwóch systemów obliczania gaży:
- gaża ryczałtowa ustalane adekwatnie do planowanego nakładu pracy, według ustalonej taksy za zrealizowanie pełnego zlecenia i nie podlega korektom,
- gaża według godzinowej stawki ustalana stosownie do właściwego nakładu pracy zgodnie z umówioną stawką za godzinę pracy prawnika.

Kancelaria Prawna operuje na rynku polskim od 2001 roku. Kancelaria świadczy obsługa prawna w zakresie stałej pomocy prawnej jak i doraźnej pomocy prawnej.

Opublikowany przez Jarosłąw Unger | 2014/08/11


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1