W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

W obiektywie

usługi prawnicze

notariusz

prawnik

Kancelaria radcy prawnego

Znalezienie się w trudnej sytuacji życiowej, powodującej konieczność skorzystania z pomocy prawnika, sprawia, że ludzie po porady prawne udają się kancelarii radcy prawnego. Znajomość przepisów prawnych jest domeną tego profesjonalisty, który codziennie ma do czynienia ze sprawami związanymi ze stosowaniem przepisów prawnych. Załatwianie spraw urzędowych nie jest rzeczą łatwą, ponieważ można się pogubić w tych wszystkich artykułach i paragrafach, dlatego warto mieć wsparcie ze strony osoby, która pozwoli zrozumieć wszystkie kruczki prawne. Kancelaria radcy prawnego świadczy usługi związane ze sporządzaniem pism procesowych we wszystkich dziedzinach prawa, a także radca prawny reprezentuje klienta przed sądami wszystkich instancji. Zgłaszając się po poradę prawną klienci mogą otrzymać pomoc przy sprawach spadkowych, gospodarczych, a także w sprawach prawa rodzinnego i opiekuńczego. Borykając się z trudnym rozwodem, nie ma sensu samodzielnie uczestniczyć w rozprawie sądowej, radca prawny będzie potrafił skutecznie odpierać zarzuty i ataki drugiej strony i uchroni klienta przed niepotrzebnym stresem (zobacz więcej _a1__). Porady prawne wiążą się także ze sprawami takimi jak ubieganie się o alimenty, ustalenie ojcostwa i podział majątku po rozwodzie. Sprawy związane z nabywaniem lub sprzedawaniem nieruchomości powodują nieraz konieczność skorzystania z porady prawnej, której skutecznie udzieli kancelaria radcy prawnego. Sporządzanie prawomocnych umów, które nie będą w przyszłości miały negatywnych konsekwencji jest sprawą priorytetową, dlatego nie posiadając wiedzy prawniczej lepiej zasięgnąć porady i uniknąć problemów. Radca prawny przeanalizuje umowę i wszystkie zapisy w niej zawarte, poinformuje klienta o skutkach prawnych jakie może ona nieść za sobą. Sprawy związane z nieruchomościami w których ma prawo klienta reprezentować radca prawny lub udzielić porady prawnej to sprawy o zasiedzenie, zniesienie współwłasności czy naruszenie posiadania. Sprawy spadkowe również wymagają uregulowań prawnych, dlatego potrzebne jest stwierdzenie nabycia spadku lub np. zrzeczenia się spadku, jeżeli jest on niekorzystny. Porady prawne obejmują także ochronę praw pracowniczych, dlatego poszkodowani przez pracodawców pracownicy mogą ubiegać się o odszkodowanie, przywrócenie do pracy lub wypłacenie zaległych wynagrodzeń.

Opublikowany przez Klemens Dwornicki | 2016/12/23


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1