W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

W obiektywie

prawo

Licytacje komornicze - sposób na walkę z długami

Czasem w życiu człowieka nie wszystko idzie po naszej myśli. Nie zawsze te czynniki są zależne od nas. Bodźcem do złej sytuacji może być rozwód, który niesie czasem za sobą ograniczone kontakty z dziećmi i całkowite przemeblowanie dotychczasowego życia. Niekiedy jednak zdarza się, że jedna ze stron nie chce płacić alimentów, które wyznaczył mu sąd. Wtedy sprawa robi się bardziej poważna, może dojść do dodatkowych rozpraw. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, to możliwe jest, że do gry wejdzie komornik sądowy z Bydgoszczy taki jak http://komornikskora.pl To ostateczność, która na pewno nie jest przyjemna dla żadnych ze stron. Gdy komornik zajmuje rzeczy osoby, która nie przestrzegała postanowień sądu mają wtedy miejsce licytacje komornicze w Bydgoszcz lub innych miejscach, w których się znajdujemy. 
Wiele osób z niecierpliwością oczekuje na takie licytacje! Wtedy można zakupić wiele rzeczy po okazyjnych cenach. Warto też zadać sobie pytanie, co może zająć komornik. Gdy już uzyskamy odpowiedź na nie, to będziemy lepiej przygotowani na zbliżające się licytacje (ale trzeba też uważać na zawodowców). Najlepszym sposobem będzie najpierw uczestnictwo w tym wydarzeniu tylko żeby podglądać działania ludzi. Pozwoli to nam na obranie odpowiedniej strategii i zorientowanie się, czy faktycznie chcemy uczestniczyć w licytacjach. Zapewne wiele osób będzie odczuwało niechęć do tego rodzaju przedsięwzięć, bo bazują na ludzkim nieszczęściu. Dlatego mogą mieć opinie nieetycznych. Oczywiście to jest indywidualna sprawa sumienia. Z drugiej strony biorąc udział w licytacji komorniczej pomagamy poszkodowanej osoby. Dlatego należy dokładnie przemyśleć to, czy chcemy brać w tym udział.

Opublikowany przez Jarosław Unger | 2016/07/19


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1