W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

notariusz

Kancelaria radcy prawnego

notariusz, prawnik, usługi prawnicze

Kancelaria radcy prawnego

(...) Znalezienie się w trudnej sytuacji życiowej, powodującej konieczność skorzystania z pomocy prawnika, sprawia, że ludzie po porady prawne udają się kancelarii radcy prawnego. Znajomość przepisów prawnych jest domeną tego profesjonalisty, który codziennie ma do czynienia ze sprawami związanymi ze stosowaniem przepisów prawnych. Załatwianie spraw urzędowych nie jest rzeczą łatwą, ponieważ można się pogubić w tych wszystkich artykułach i paragrafach, dlatego warto mieć wsparcie ze strony osoby, która pozwoli zrozumieć wszystkie kruczki prawne. Kancelaria radcy prawnego świadczy usługi związane ze sporządzaniem pism procesowych we wszystkich dziedzinach prawa, a także radca prawny reprezentuje klienta przed sądami wszystkich instancji. Zgłaszając się po poradę prawną (...)

Czytaj dalej

Porady prawne dla Polaków za granicą

notariusz, prawnik, usługi prawnicze

Porady prawne dla Polaków za granicą

(...) Wyjazdy za granicę w poszukiwaniu pracy są w Polsce niezwykle popularne. Po naszym wejściu do Unii Europejskiej i otwarciu dla nas europejskich rynków pracy bardzo wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Polacy pracują obecnie w każdym państwie w Europie. Tam żyją, tam zakładają rodziny, tam kupują domy i mieszkania, tam układają sobie życie.Często jednak życie za granicą, szczególnie na początku może być trudne i stresujące. Najwięcej problemów pojawia się przed osobami, które zdecydowały się na wyjazd za granicę bez znajomości języka lub jedynie ze znajomością, która pozwala jedynie na codzienne rozmowy. Zdarza się, że Polacy (...)

Czytaj dalej

Kancelaria prawna we Wrocławiu

adwokat, kancelaria, mecenas, notariusz, papuga, prawnik, prawo, usługi prawnicze

Kancelaria prawna we Wrocławiu

(...) Wrocław daje możliwość wyboru na prawdę dobrego prawnika, dzięki temu, że ma tutaj siedzibę uczelnia, w skład której wchodzi wydział prawa. Kancelaria oferująca obsługę adwokacką dla firm, jest często (...)

Czytaj dalej

Doradztwo prawne z BSO

kancelaria, notariusz, prawnik, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

Doradztwo prawne z BSO

(...) stają się wręcz rekinami biznesu i szybko pomnażają swój majątek. Ich młody wiek sprawia, że nie mogą oni jednak znać dobrze prawa, które w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne do pojęcia i nawet osobę z długoletnim doświadczeniem w tej właśnie (...)

Czytaj dalej

Regulamin na stronie a w sklepie internetowym

notariusz, prawo, radca prawny

Regulamin na stronie a w sklepie internetowym

(...) Poprawny i zgodny z prawem regulamin sklepu internetowego to bardzo ważny element funkcjonowania sklepu, który daje gwarancję bezpieczeństwa zarówno kupującym w danym sklepie, jak i właścicielom sklepu. Regulamin powinien bowiem zawierać w sobie odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania, które mógłby zadać klient, chcąc dokonać w danym sklepie zakupu.Taki regulamin powinien różnić się od regulaminu zwykłej strony internetowej. Strona jest przede wszystkim do użytkowania. Można z niej korzystać, można czerpać z niej treści czy inne materiały, ale nie dokonuje się tam zakupów. Sklep internetowy, to (...)

Czytaj dalej

Czym zajmuje się adwokat ?

kancelaria, notariusz, radca prawny

Czym zajmuje się adwokat ?

(...) Oczywiście nie ma obowiązku posiadania adwokata i można zawsze bronić się samodzielnie, jednak jest to trudne i wymaga dobrej znajomości wielu skomplikowanych przepisów. Dlatego nie warto ryzykować, ponieważ straty wynikające z niewłaściwego postępowania są zazwyczaj znacznie większe niż koszty związane z zatrudnieniem adwokata. W niektórych sytuacjach można także skorzystać z tak zwanego obrońcy z urzędu. Adwokat zajmuje się także innymi rzeczami, na przykład sporządzaniem opinii prawnych oraz pracami nad przygotowaniem różnych aktów prawnych. Praca adwokata jest odpowiedzialnym zajęciem, dlatego (...)

Czytaj dalej

Notariusz - zawód z przyszłością

notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

Notariusz - zawód z przyszłością

(...) Młodzi ludzie podczas wyboru życiowej drogi zastanawiają się, czy kierować się obowiązującymi trendami, wybierać najlepiej płatne kierunki czy też decydować się na realizacje swoich pasji. Wydaje się, że każdy z powodów ma swoje plusy i minusy. Jest jednak pewien zawód, który zawsze będzie miał przyszłość, tym zawodem jest notariusz.Niektórym może wydawać się, że taka praca jest dosyć nudna i nie daje możliwości poszerzania wiedzy i zakresu działania. O ile lekarz czy muzyk mają przed sobą nieograniczoną karierę, tak notariusz Zuzanna Niedźwiedź po studiach już zawsze zostanie notariuszem. Nie do (...)

Czytaj dalej

Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1