W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

odszkodowanie

Problemy z uzyskaniem odszkodowania

odszkodowanie, prawnik, prawo, usługi prawnicze

Problemy z uzyskaniem odszkodowania

(...) Płacąc składki ubezpieczenia liczymy na to, że w momencie gdy coś się wydarzy możemy liczyć na wypłatę odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej. Niestety często tak się nie dzieje. Procedury wypłat odszkodowań są zazwyczaj trudne i skomplikowane, a sam proces kompletowania i składania dokumentów też do najłatwiejszych nie należy. Wiadomo, firmy ubezpieczeniowe bronią się tym przed naciągaczami i osobami próbującymi (...)

Czytaj dalej

Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1