W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

W obiektywie

usługi prawnicze

notariusz

prawnik

Porady prawne dla Polaków za granicą

Wyjazdy za granicę w poszukiwaniu pracy są w Polsce niezwykle popularne. Po naszym wejściu do Unii Europejskiej i otwarciu dla nas europejskich rynków pracy bardzo wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Polacy pracują obecnie w każdym państwie w Europie. Tam żyją, tam zakładają rodziny, tam kupują domy i mieszkania, tam układają sobie życie.Często jednak życie za granicą, szczególnie na początku może być trudne i stresujące. Najwięcej problemów pojawia się przed osobami, które zdecydowały się na wyjazd za granicę bez znajomości języka lub jedynie ze znajomością, która pozwala jedynie na codzienne rozmowy. Zdarza się, że Polacy mieszkający za granicą potrzebują porady prawnej lub prawnej pomocy. Bez znajomości języka uzyskanie takiej pomocy może być niezwykle trudne. Z pomocą przychodzą polskie kancelarie prawne działające w każdym kraju europejskim. Polski adwokat w Austrii, w Holandii czy Francji już nikogo nie dziwi. W kancelariach takich pracują często zarówno Polacy, jak i rodowici mieszkańcy. Taka międzynarodowa współpraca w ramach jednej kancelarii pozwala na lepsze, szybsze i sprawniejsze załatwienie naszej sprawy.Coraz chętniej korzystamy ze swoich praw i przywilejów, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Rośnie nasza świadomość prawna, dlatego pomoc prawnika w rozwiązaniu trudnej dla nas sprawy jest obecnie na porządku dziennym. Chętnie przekazujemy takie sprawy naszym pełnomocnikom, oszczędzając sobie tym samym stresu. Coraz bardziej cenimy też nasz czas, dlatego chętnie wybieramy sobie pełnomocnika, który za nas pewne sprawy rozwiąże. Życie za granicą jest trudne. Jesteśmy daleko od domu, tęsknimy za rodziną i przyjaciółmi, adaptacja do nowego środowiska nie zawsze jest łatwa. W momencie, w którym pojawiają się jeszcze problemy z prawem może być wyjątkowo stresujące. Naprzeciw tym problemom wychodzą właśnie polskie kancelarie prawne działające na terenie państw europejskich, które pomagają mieszkającym tam Polakom w sytuacjach gdy mają problemy z prawem.
Źródło: http://www.ra-gamsjaeger.at

Opublikowany przez Klemens Dwornicki | 2016/07/08


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1