W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

prawo

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

(...) potrzebny ktoś, kto dopilnuje naszych interesów. Adwokat sprawy rodzinne Wrocław lub adwokat we Wrocławiu to tylko przykład typu usługi, jaką możemy znaleźć w każdym zakątku kraju, wystarczy tylko wpisać odpowiadającą nam nazwę miejscowości i uda się nam znaleźć pełnomocnika, który będzie reprezentował nas w sądzie. Czasami wynajęcie adwokata nie jest konieczne, bo Sprawy o podział majątku jest tylko formalnością, ale są też przypadki, kiedy cała procedura nie przebiega już tak gładko. Różne mogą być tego przyczyny. Czasami na (...)

Czytaj dalej

Licytacje komornicze - sposób na walkę z długami

prawo

Licytacje komornicze - sposób na walkę z długami

(...) Czasem w życiu człowieka nie wszystko idzie po naszej myśli. Nie zawsze te czynniki są zależne od nas. Bodźcem do złej sytuacji może być rozwód, który niesie czasem za sobą ograniczone kontakty z dziećmi i całkowite przemeblowanie dotychczasowego życia. Niekiedy jednak zdarza się, że jedna ze stron nie chce płacić alimentów, które wyznaczył mu sąd. Wtedy sprawa robi się bardziej poważna, może dojść do dodatkowych rozpraw. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, to możliwe jest, że do gry wejdzie komornik sądowy z Bydgoszczy taki jak http://komornikskora.pl To ostateczność, która na pewno nie jest przyjemna dla żadnych ze stron. Gdy komornik zajmuje rzeczy osoby, która nie przestrzegała postanowień sądu mają wtedy miejsce licytacje komornicze w Bydgoszcz lub innych miejscach, w których się znajdujemy. Wiele osób z niecierpliwością oczekuje na takie licytacje! Wtedy można zakupić wiele rzeczy po okazyjnych cenach. Warto też zadać sobie pytanie, co może zająć komornik. Gdy już uzyskamy odpowiedź na nie, to będziemy lepiej przygotowani na zbliżające się licytacje (ale trzeba też uważać na zawodowców). Najlepszym sposobem będzie najpierw uczestnictwo w tym wydarzeniu tylko żeby podglądać działania ludzi. Pozwoli to nam na obranie odpowiedniej strategii i zorientowanie się, czy faktycznie chcemy uczestniczyć w licytacjach. Zapewne wiele osób będzie odczuwało niechęć do tego rodzaju przedsięwzięć, bo bazują na ludzkim nieszczęściu. Dlatego mogą mieć opinie nieetycznych. Oczywiście to jest indywidualna sprawa sumienia. Z drugiej strony biorąc udział w licytacji komorniczej pomagamy poszkodowanej osoby. Dlatego należy dokładnie przemyśleć to, czy chcemy brać w tym udział. (...)

Czytaj dalej

Problemy z uzyskaniem odszkodowania

odszkodowanie, prawnik, prawo, usługi prawnicze

Problemy z uzyskaniem odszkodowania

(...) inne miasto. W wynikach wyszukiwania na pewno znajdziemy firmę, która będzie nam odpowiadać.Firma taka załatwi za nas wszystkie niezbędne sprawy związane z odzyskaniem odszkodowania. Przejmą w całej sprawie naszą rolę. to oni będą kompletować dokumenty i składać je w firmie ubezpieczeniowej. To oni w naszym imieniu będą z ubezpieczalnią prowadzić negocjacje. Firma zajmująca się odszkodowaniami powypadkowymi (...)

Czytaj dalej

Kancelaria prawna we Wrocławiu

adwokat, kancelaria, mecenas, notariusz, papuga, prawnik, prawo, usługi prawnicze

Kancelaria prawna we Wrocławiu

(...) Niejednokrotnie zdarzało się, że dobra porada prawna, uratowała jakiegoś przedsiębiorcę przed bankructwem. Dzieje się tak, ponieważ często urzędnicy źle obliczają np. podstawę opodatkowania, a firma nie (...)

Czytaj dalej

Doradztwo prawne z BSO

kancelaria, notariusz, prawnik, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

Doradztwo prawne z BSO

(...) znaleźć kogoś, kto będzie czuwał nad ich działaniami i w razie wątpliwości w materii prawnej, bardzo szybko rozwieje owe wątpliwości i znajdzie rozwiązanie, które będzie w pełni zgodne z prawem i nie przyniesie nam problemów. Dla osób takich są właśnie (...)

Czytaj dalej

Jak ubiegać się o odszkodowanie za granicą?

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Jak ubiegać się o odszkodowanie za granicą?

(...) pewnym stopniu zabezpieczyć. Jeśli wyjeżdżamy za granicę i planujemy spędzić tam większą ilość czasu, wykupmy dla siebie ubezpieczenie danego kraju. Na pewno poczujemy się wtedy znacznie pewniej i bezpieczniej. Gdy jednak już doszło do wypadku, z pewnością dostaliśmy informacje od swojej firmy ubezpieczeniowej. Często zdarzy się tak, że taka firma zaproponuje nam znacząco zaniżone odszkodowanie, aby po prostu na nas nie wydawać zbyt dużo pieniędzy. Nie powinniśmy się jednak zgadzać na takie warunki. Jeśli nie wiemy, jak walczyć o swoje prawa, z pomocą przyjdzie nam (...)

Czytaj dalej

Regulamin na stronie a w sklepie internetowym

notariusz, prawo, radca prawny

Regulamin na stronie a w sklepie internetowym

(...) inne miejsce. Ze stroną łączy go osadzenie w sieci i sposób prezentacji produktów. I oczywiście, forma płatności i otrzymywania towaru, w ogóle możliwość dokonywania zakupów. Regulamin sklepu powinien zawierać informacje ogólne, sposób korzystania z serwisu oraz do kogo on należy. Dalej, powinien również zawierać informacje dotyczące wszelkich praw i zgód. Klient musi wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, takie rzeczy muszą się znaleźć w regulaminie. Oczywiście, sposób płatności, dostarczenia towarów czy ewentualne zwroty. To też nie może zostać pominięte w regulaminie, w przeciwnym (...)

Czytaj dalej

Jak wygląda zawód adwokata?

kancelaria, prawnik, prawo

Jak wygląda zawód adwokata?

(...) Wykonywanie profesji adwokata jest dalej prestiżowym zajęciem, co z pewnością przyciąga rzesze potencjalnych adwokatów na uczelnie. Zawód ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród studentów niemalże od zawsze. Jednak ma to ze sobą minusy dla żaków - chętnych na studiowanie prawa jest bardzo wielu, studia są uznawane za dość ciężkie, głównie ze względu na zakres materiału jaki trzeba opanować oraz na długi nauki przed uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu.Jak zostać prawnikiem?Aby zostać adwokatem należy przede wszystkim skończyć prawo na jednej ze specjalizacji, a następnie zdać aplikację adwokacką. Wtenczas kandydat posiada odpowiednie kwalifikacje do (...)

Czytaj dalej

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

(...) sprawy o rozwód należy spodziewać się pytań dotyczących wzajemnych relacji małżonków, stanu ich małżeństwa lub sytuacji majątkowej. Celem sądu jest ustalenie, czy pozew jest uzasadniony i czy na pewno nie ma możliwości zachowania małżeństwa. Przed sprawą rozwodową warto także ustalić z małżonkiem szczegóły dotyczące podziału majątku oraz opieki nad dziećmi. Takie problemy zawsze najlepiej jest rozwiązać na zasadzie ugody. Jeśli małżonkowie są w stanie zawrzeć porozumienie dotyczące podziału majątku, wystarczy wizyta u notariusza i sporządzenie odpowiedniej umowy. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, nerwy i (...)

Czytaj dalej

Kancelaria Prawna radców i adwokatów

biznes, prawo, usługi

Kancelaria Prawna radców i adwokatów

(...) działania przedsiębiorstwa. Gąszcz i wielki stopień skomplikowania polskich przepisów podatkowych i prawnych sprawiają, że coraz więcej firm jest zmuszonych do korzystania z wyspecjalizowanych usług adwokatów, radców prawnych czy doradców podatkowych. Pewne przedsiębiorstwa zatrudniają wręcz na stałe takich specjalistów, ponieważ realizowanie złożonych i skomplikowanych biznesów oraz zawieranie dużych transakcji wymaga stałego nadzoru sprawowanego przez adwokata, doradcę czy radcę. Kancelaria prawnicza prowadzi obsługę przetargów publicznych. To niezwykle skomplikowana i złożona gałąź prawa, w której nasze biuro się specjalizuje. Rozległa mnogość (...)

Czytaj dalej

Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1