W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

radca prawny

Doradztwo prawne z BSO

kancelaria, notariusz, prawnik, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

Doradztwo prawne z BSO

(...) rozwiazania takie jak kompleksowa obsługa prawna dla wrocławskich firm realizowana przez BSO. Jest to miejsce, gdzie udać się po porady prawne może każdy, kto tylko czuje pewne wątpliwości w tej materii. Firma ta oferuje kompleksowe doradztwo prawne i dzięki temu (...)

Czytaj dalej

Regulamin na stronie a w sklepie internetowym

notariusz, prawo, radca prawny

Regulamin na stronie a w sklepie internetowym

(...) Poprawny i zgodny z prawem regulamin sklepu internetowego to bardzo ważny element funkcjonowania sklepu, który daje gwarancję bezpieczeństwa zarówno kupującym w danym sklepie, jak i właścicielom sklepu. Regulamin powinien bowiem zawierać w sobie odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania, które mógłby zadać klient, chcąc dokonać w danym sklepie zakupu.Taki regulamin powinien różnić się od regulaminu zwykłej strony internetowej. Strona jest przede wszystkim do użytkowania. Można z niej korzystać, można czerpać z niej treści czy inne materiały, ale nie dokonuje się tam zakupów. Sklep internetowy, to (...)

Czytaj dalej

Prawo spadkowe - podstawowe pojęcia

kancelaria, prawo spadkowe, radca prawny, usługi prawne

Prawo spadkowe - podstawowe pojęcia

(...) rodzice osoby zmarłej) spotkają się z pojęciem zachowku. Jest to zagwarantowana przez prawo część spadku, na którą nie wpływa spisany testament i uczyniona darowizna.PODZIAŁ SPADKUPodział spadku może nastąpić na dwa sposoby - poprzez zawarcie umowy pomiędzy spadkobiercami lub, w przypadku gdy strony nie mogą dojść do porozumienia, na drodze sądowej. Podczas rozprawy przed sądem może nastąpić także obalenie (...)

Czytaj dalej

Czym zajmuje się adwokat ?

kancelaria, notariusz, radca prawny

Czym zajmuje się adwokat ?

(...) Prawo, które obowiązuje w naszym kraju, jest skomplikowane, dlatego w wielu sytuacjach można mieć problem ze zrozumieniem przepisów. Każdemu może także przytrafić się sytuacja, która zmusi go do stanięcia przed sądem. W takich przypadkach zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług eksperta Udzielaniem porad prawnych zajmują się adwokaci. Z ich usług można także skorzystać w innych okolicznościach, na przykład, gdy zachodzi konieczność wystąpienia przed sądem lub urzędem. Kancelaria adwokacka jest więc miejscem, do którego trzeba się udać w przypadku brania udziału w sprawie sądowej. (...)

Czytaj dalej

Notariusz - zawód z przyszłością

notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

Notariusz - zawód z przyszłością

(...) końca tak jednak jest. Co prawda osiąganie wyżyn w tym zawodzie gdzieś się kończy, ale na usługi notarialne zawsze jest popyt, a tym samym ich cena utrzymuje się na stałym poziomie.Notariusze zarabiają dość dobre pieniądze, nie muszą pracować fizycznie i nie borykają się tak ze zwolnieniami, ponieważ w ich fachu każda osoba jest na wagę złota. Notariusz jest wykształconym specjalistą, który pomaga ludziom w zawieraniu umów, kupnie, sprzedaży czy dzierżawie nieruchomości, ale nie tylko do tego sprowadza się jego praca.W naszym kraju zawód ten nadal należy do dość elitarnych i nie ma się co oszukiwać, (...)

Czytaj dalej

Czym jest nakaz zapłaty?

kancelaria, radca prawny, sprzeciw nakazu zapłaty, usługi prawnicze

Czym jest nakaz zapłaty?

(...) przebywa on poza granicami naszego kraju. Ze strony powoda wydanie takiego nakazu nie wymaga pisania żadnych wniosków czy żądań – sąd wydaje go z urzędu, co przyspiesza znacznie proces odzyskania wierzytelności. Gdy pozwany otrzymuje od sądu kopertę, w której znajduje się nakaz zapłaty oraz zwykle również odpis pozwu wraz z załącznikami - rozpoczyna się postępowanie nakazowe. Obowiązuje nas dwutygodniowy termin, w którym mamy prawo wnieść sprzeciw do nakazu zapłaty. Gdy nasz sprzeciw jest wniesiony prawidłowo tj. (...)

Czytaj dalej

Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1