W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

W obiektywie

prawo

radca prawny

notariusz

Regulamin na stronie a w sklepie internetowym

Poprawny i zgodny z prawem regulamin sklepu internetowego to bardzo ważny element funkcjonowania sklepu, który daje gwarancję bezpieczeństwa zarówno kupującym w danym sklepie, jak i właścicielom sklepu. Regulamin powinien bowiem zawierać w sobie odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania, które mógłby zadać klient, chcąc dokonać w danym sklepie zakupu.

Taki regulamin powinien różnić się od regulaminu zwykłej strony internetowej. Strona jest przede wszystkim do użytkowania. Można z niej korzystać, można czerpać z niej treści czy inne materiały, ale nie dokonuje się tam zakupów.

Sklep internetowy, to inne miejsce. Ze stroną łączy go osadzenie w sieci i sposób prezentacji produktów. I oczywiście, forma płatności i otrzymywania towaru, w ogóle możliwość dokonywania zakupów.

Regulamin sklepu powinien zawierać informacje ogólne, sposób korzystania z serwisu oraz do kogo on należy. Dalej, powinien również zawierać informacje dotyczące wszelkich praw i zgód. Klient musi wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, takie rzeczy muszą się znaleźć w regulaminie. Oczywiście, sposób płatności, dostarczenia towarów czy ewentualne zwroty. To też nie może zostać pominięte w regulaminie, w przeciwnym razie on się po prostu nie sprawdzi.

Tworząc regulamin, warto zastanowić się, o co może pytać klient i wszystkie te pytania zawrzeć w regulaminie. Wówczas, mamy pewność, że będzie on wyczerpujący. Warto również uwzględnić zapis, że regulamin może ulec zmianie, o czym klienci zostaną powiadomieni. Taka furtka pozwala udoskonalać zapisy. Może się bowiem zdarzyć tak, że coś nie zostanie uwzględnione. Zdarzy się zaś taka pominięta sytuacja. Warto ją po zdarzeniu doprecyzować, żeby na przyszłość można jej było uniknąć. Pomocne mogą być serwisy takie, jak http://e-regulaminy.pl/e-regulaminy,6.


Opublikowany przez Klemens Dwornicki | 2015/09/29


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1