W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

W obiektywie

prawo

usługi prawnicze

kancelaria

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

Sprawy spadkowe, czy też sprawy o podział majątku to kwestie niezwykle złożone i czasami wręcz skomplikowane. Jeśli kogoś te problemy dotykają, musi znaleźć odpowiedniego specjalistę, który się zna na zawiłościach spadkowych i po prostu pomoże nam w skomplikowanych sytuacjach. Oferty typu: adwokat sprawy rodzinne Wrocław czy adwokat we Wrocławiu z pewnością zainteresują wszystkich, którzy poszukują fachowca od spraw spadkowych czy rodzinnych właśnie. Sprawy o podział majątku czasami mogą toczyć się latami i rzeczywiście jest potrzebny ktoś, kto dopilnuje naszych interesów. Adwokat sprawy rodzinne Wrocław lub adwokat we Wrocławiu to tylko przykład typu usługi, jaką możemy znaleźć w każdym zakątku kraju, wystarczy tylko wpisać odpowiadającą nam nazwę miejscowości i uda się nam znaleźć pełnomocnika, który będzie reprezentował nas w sądzie. Czasami wynajęcie adwokata nie jest konieczne, bo sprawy o podział majątku jest tylko formalnością, ale są też przypadki, kiedy cała procedura nie przebiega już tak gładko. Różne mogą być tego przyczyny. Czasami na sprawie spadkowej nie pojawią się wszyscy, których spadek dotyczy, bo np. mieszkają poza granicami kraju i akurat nie mogą w wyznaczonym terminie pojawić się w sądzie. Innym razem w tzw. międzyczasie osoba dziedzicząca umrze i sprawa już się komplikuje podwójnie. Ale są tez przypadki, kiedy zainteresowane strony nie mogą dojść do porozumienia i zaczynają się tarcia i konflikty. W każdym razie pomoc adwokata w niektórych przypadkach jest w pełni uzasadniona i po prostu trzeba skorzystać z jego usług, jeśli nie chcemy popaść w niepotrzebne kłopoty.

Opublikowany przez Jarosław Unger | 2017/03/06


Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1