W ramach II transzy deregulacji od 10 sierpnia 2014 roku łatwiej też zostać np. księgowym czy doradcą podatkowym. Deregulacja zawodów ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności rynkowej.
Kontakt z nami

Napisz

Z początkiem sierpnia weszły w życie deregulacje zawodów agenta i brokera ubezpieczeniowego. Aby zostać brokerem wystarczy przepracować minimum 5 lat w branży ubezpieczeniowej. Nie jest już konieczne zdawanie egzaminu brokerskiego.

Aby zostać brokerem ubezpieczeniowym nadal jednak trzeba spełnić szereg wymagań. Oprócz wspomnianego już 5-letniego doświadczenia w branży ubezpieczeniowej należy wykupić obowiązkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawodowej jak również przedłożyć zaświadczenie o niekaralności.

usługi prawnicze

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Sprawy spadkowe we Wrocławiu

(...) Sprawy spadkowe, czy też Sprawy o podział majątku to kwestie niezwykle złożone i czasami wręcz skomplikowane. Jeśli kogoś te problemy dotykają, musi znaleźć odpowiedniego specjalistę, który się zna na zawiłościach spadkowych i po prostu pomoże nam w skomplikowanych sytuacjach. Oferty typu: adwokat sprawy rodzinne Wrocław czy adwokat we Wrocławiu z pewnością zainteresują wszystkich, którzy poszukują fachowca od spraw spadkowych czy rodzinnych właśnie. Sprawy o podział majątku czasami mogą toczyć się latami i rzeczywiście jest (...)

Czytaj dalej

Kancelaria radcy prawnego

notariusz, prawnik, usługi prawnicze

Kancelaria radcy prawnego

(...) Znalezienie się w trudnej sytuacji życiowej, powodującej konieczność skorzystania z pomocy prawnika, sprawia, że ludzie po porady prawne udają się kancelarii radcy prawnego. Znajomość przepisów prawnych jest domeną tego profesjonalisty, który codziennie ma do czynienia ze sprawami związanymi ze stosowaniem przepisów prawnych. Załatwianie spraw urzędowych nie jest rzeczą łatwą, ponieważ można się pogubić w tych wszystkich artykułach i paragrafach, dlatego warto mieć wsparcie ze strony osoby, która pozwoli zrozumieć wszystkie kruczki prawne. Kancelaria radcy prawnego świadczy usługi związane ze sporządzaniem pism procesowych we wszystkich dziedzinach prawa, a także radca prawny reprezentuje klienta przed sądami wszystkich instancji. Zgłaszając się po poradę prawną (...)

Czytaj dalej

Problemy z uzyskaniem odszkodowania

odszkodowanie, prawnik, prawo, usługi prawnicze

Problemy z uzyskaniem odszkodowania

(...) Płacąc składki ubezpieczenia liczymy na to, że w momencie gdy coś się wydarzy możemy liczyć na wypłatę odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej. Niestety często tak się nie dzieje. Procedury wypłat odszkodowań są zazwyczaj trudne i skomplikowane, a sam proces kompletowania i składania dokumentów też do najłatwiejszych nie należy. Wiadomo, firmy ubezpieczeniowe bronią się tym przed naciągaczami i osobami próbującymi (...)

Czytaj dalej

Porady prawne dla Polaków za granicą

notariusz, prawnik, usługi prawnicze

Porady prawne dla Polaków za granicą

(...) Wyjazdy za granicę w poszukiwaniu pracy są w Polsce niezwykle popularne. Po naszym wejściu do Unii Europejskiej i otwarciu dla nas europejskich rynków pracy bardzo wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Polacy pracują obecnie w każdym państwie w Europie. Tam żyją, tam zakładają rodziny, tam kupują domy i mieszkania, tam układają sobie życie.Często jednak życie za granicą, szczególnie na początku może być trudne i stresujące. Najwięcej problemów pojawia się przed osobami, które zdecydowały się na wyjazd za granicę bez znajomości języka lub jedynie ze znajomością, która pozwala jedynie na codzienne rozmowy. Zdarza się, że Polacy (...)

Czytaj dalej

Kancelaria prawna we Wrocławiu

adwokat, kancelaria, mecenas, notariusz, papuga, prawnik, prawo, usługi prawnicze

Kancelaria prawna we Wrocławiu

(...) W dzisiejszym społeczeństwie wielu ludzi staję przed trudnymi zagadnieniami prawniczymi i tu może nam pomóc adwokat z Wrocławia (www) W wielu firmach nie ma oddzielnych pionów organizacyjnych zajmujących się (...)

Czytaj dalej

Doradztwo prawne z BSO

kancelaria, notariusz, prawnik, prawo, radca prawny, usługi prawnicze

Doradztwo prawne z BSO

(...) Świat zmienia się niezwykle dynamicznie. Wszystko idzie bardzo, ale to bardzo szybko "do przodu". W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi już fakt, że własny biznes otwierają coraz to młodsze osoby i często to właśnie osoby mające zaledwie dwadzieścia kilka lat, (...)

Czytaj dalej

Jak ubiegać się o odszkodowanie za granicą?

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Jak ubiegać się o odszkodowanie za granicą?

(...) Wypadki są czymś zupełnie normalnym i mogą zdarzyć się każdemu z nas. Zwykle po takim zdarzeniu odczuwamy pewne straty np. materialne. Na pewno chcemy uzyskać w takiej sytuacji solidne odszkodowanie, dlatego wcześniej podpisujemy umowę z firmą ubezpieczeniową. Sprawa wygląda jednak nieco inaczej, jeśli do wypadku doszło za granicą. Często nie wiemy wtedy, jak poradzić sobie z taką sytuacją i czy w ogóle możemy ubiegać się np. o odszkodowanie w Austrii. Na szczęście z łatwością odpowiemy sobie na to pytanie.Zanim jednak dojdzie do wypadku, spróbujmy się przed nim w (...)

Czytaj dalej

Notariusz - zawód z przyszłością

notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

Notariusz - zawód z przyszłością

(...) Młodzi ludzie podczas wyboru życiowej drogi zastanawiają się, czy kierować się obowiązującymi trendami, wybierać najlepiej płatne kierunki czy też decydować się na realizacje swoich pasji. Wydaje się, że każdy z powodów ma swoje plusy i minusy. Jest jednak pewien zawód, który zawsze będzie miał przyszłość, tym zawodem jest notariusz.Niektórym może wydawać się, że taka praca jest dosyć nudna i nie daje możliwości poszerzania wiedzy i zakresu działania. O ile lekarz czy muzyk mają przed sobą nieograniczoną karierę, tak notariusz Zuzanna Niedźwiedź po studiach już zawsze zostanie notariuszem. Nie do (...)

Czytaj dalej

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

kancelaria, prawo, usługi prawnicze

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

(...) Rozpad małżeństwa niesie zazwyczaj ze sobą wiele poważnych trudności. Dotyczy to między innymi kwestii majątkowych oraz opieki nad dziećmi. W celu uniknięcia dodatkowych kłopotów należy przygotować się właściwie do procesu.Podstawowym krokiem, który należy wykonać w celu uzyskania rozwodu, jest złożenie odpowiedniego pozwu w sądzie. Sprawy rozwodowe nie są łatwe, dlatego już na etapie przygotowywania dokumentów warto poprosić o pomoc prawnika. Dobrze sporządzony pozew powinien zawierać dane obu stron, żądanie rozwodu bez orzekania o winie lub z winy jednego z małżonków, dane ewentualnych świadków oraz uzasadnienie.W czasie (...)

Czytaj dalej

Czym jest nakaz zapłaty?

kancelaria, radca prawny, sprzeciw nakazu zapłaty, usługi prawnicze

Czym jest nakaz zapłaty?

(...) Na pewno ten temat zainteresuje każdego kto otrzymał takie pismo od sądu. Zatem jest to prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu zostaje przyspieszone postępowanie sądowe w sprawach o zapłatę należności. Przesłanką do nadania nakazu jest dochodzenie roszczeń pieniężnych na drodze postępowania sądowego. Nie może on być wydany w momencie, kiedy roszczenie finansowe jest bezpodstawne, okoliczności przytoczone przez składającego pozew budzą wątpliwości sądu lub też gdy miejsce pobytu pozwanego nie jest znane lub (...)

Czytaj dalej

Prawo Usługi prawnicze Kancelaria Notariusz Prawnik Radca prawny Adwokat
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1